Ogłoszenia parafialne - Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 20.11.2022

Niedziela, 20 Listopad 2022 r.

Ogłoszenia parafialne - Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 20.11.2022

1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania ku czci Serca Pana Jezusa.

2. Dziś odpust w dekanacie ku czci Chrystusa Króla w Lulkowie. Suma odpustowa o godz. 10.00.

3. Kandydaci do bierzmowania uczestnicza w niedzielnych Mszach świętych, praktykują Pierwsze Piątki miesiąca, uczestniczą w miarę możliwości w Roratach i innych nabożeństwach okresowych i liturgicznych. Wszystkie informacje na ten temat znajdują się w dzienniczakach, które kandydaci otrzymali.

4. W środę nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności ze Mszą św. o godz. 17.00. Pół godziny przed Mszą św. różaniec. Zachęcam i zapraszam Parafian do liczniejszego udziału w środowej modlitwie.

5W piątek o 16.30 ostatnia przed Adwentem adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. W przyszłą niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Adwentu. Adwent to czas czuwania, modlitwy i przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Przejawem czuwania adwentowego jest udział w Roratach, które będą odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. Na Roraty dzieci przynoszą kolorowe lampiony, a dorośli świece. Każdego dnia po Roratach dzieci otrzymują elementy adwentowej układanki. Już dziś bardzo proszę dzieci, młodzież i dorosłych o liczny udział w Roratach.

7. W tym tygodniu Kościół wspomina: w poniedziałek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; we wtorek św. Cecylię dziewicę i męczennicę; w czwartek świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam jak najserdeczniejsze życzenia.

9. Zachęcam Parafian do czytania prasy katolickiej i prenumeraty tygodnika Niedziela. Bieżący numer do odebrania w zakrystii.

10. Można składać jeszcze wypominki roczne, czytelnie wypisane kartki przynosimy do zakrystii lub biura parafialnego. Dziękuję za wszelkie ofiary złożone z tej okazji. Pamiętajmy także o Mszach świętych za zmarłych.

11. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia w zakrystii i biurze parafialnym opłatki wigilijne i naklejki na drzwi z okazji kolędy, a także świece WDPD. Świece będą w cenie 10 zł oraz 20 zł.

12. Bardzo proszę naszych ministrantów o sumienne wypełnianie swych dyżurów w tygodniu.

13. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom, którzy wspierają naszą Parafię. Dziękuję za indywidualne ofiary i za każdą wpłatę na konto parafialne oraz za ofiary składane na kolekty inwestycyjne i na każdą tacę. Z serca dziękuję za dary ofiarowane do plebanii. Wszystkich ofiarodawców polecam Matce Bożej w każdą środę.

14. Kolekta inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła ..........Na "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" - Solidarni z Ukrainą zebraliśmy ..........

15. Rada Rodziców przy Szkole Podstawkowej w Rzeczkowie, filia w Siemoniu serdecznie zaprasza na "Słodką Kawiarenkę" w przyszłą niedzielę 27 listopada 2022 roku od 10.00 do 13.00 w Remizie Strażackiej w Siemoniu. Do nabycia będą ciasta, rogaliki babeczki, słone przekąski. Dochód ze sprzedaży będzie w całości przeznaczony na organizację zabawy Andrzejkowej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siemoniu. Do akcji włączyła się Ochotnicza Straż Pożarna w Siemoniu oraz nasza Parafia.

16. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę Pani Annie Olechnickiej i Pani Agacie Konowalik. Za tydzień proszę Panią Agatę Gajownik oraz Panią Agnieszkę Pocztarską.