Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Adwentu - 12.12.2021

Niedziela, 12 Grudzień 2021 r.

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Adwentu - 12.12.2021

1.W kościele obowiązują nadal maseczki,  którymi zakrywamy usta i nos, z wyłączeniem kapłana, który przewodniczy liturgii. W kościele można zająć 50% miejsc. Do limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych

2. Trwa Adwent, czas czuwania, modlitwy i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Przejawem czuwania adwentowego jest udział w Roratach, które są odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. Dzieci na Roraty przynoszą kolorowe lampiony, a dorośli świece. Każdego dnia po Roratach dzieci otrzymują elementy adwentowej układanki. Pilęgnujmy piękną tradycję Rorat.

3Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom pod hasłem: "Świeca, która tworzy polską wigilię". Wigilijne świece to okazja do podzielenia się z potrzebującymi. Świece można nabyć w zakrystii w cenie: małe po 8 zł; i duże po 14 zł. Są także opłatki wigilijne i naklejki na drzwi z okazji kolędy.

4. Dziś na sumie o godz. 11.00 poświęce medaliki dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami.

5. W środę nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Roratami o godz. 7.00. Pół godziny przed Mszą św. różaniec.

6Spowiedź adwentowa odbędzie się w naszej Parafii w przyszłą niedzielę - 19 grudnia - o godz. 15.00. Będą księża z dekanatu. Bardzo proszę nie odkładać spowiedzi, aby w czasie swiąt przyjąć Komunię świętą. Przyjdźmy do spowiedzi, aby pojednać się z Bogiem. Bardzo proszę Kochanych Parafian, aby w przedświątecznym zabieganiu nie zapomnieć o duchowym przygotowaniu do Bożego Narodzenia. Po spowiedzi o 15.45 zostanie odprawiona Msza święta.

7. Chorych odwiedzę 20 grudnia (poniedziałek) od godz. 9.00.

8. W tym tygodniu kościół wspomina: w poniedziałek św. Łucję; we wtorek św. Jana od Krzyża.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam jak najserdeczniejsze życzenia.

10. Zachęcam Parafian do czytania prasy katolickiej i prenumeraty tygodnika Niedziela. Bieżący numer do odebrania w zakrystii.

11. Bardzo proszę, aby ofiary na potrzeby Parafii wpłacać na konto parafialne( Bank Pekao S.A. 05 1240 4009 1111 0010 6038 1931). Bardzo dziękuję za zrozumienie.

12. Przypominam o opłatach cmentarnych. Po 20 lub 10 latach należy opłacić miejsce na cmentarzu parafialnym. W tym roku przypada rok 2001 i 2011 oraz lata wcześniejsze, jeśli ktoś do tej pory tego nie uczynił. Proszę o sumienne i uczciwe podejście do tej sprawy.

13. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 347 zł.

14. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom, którzy wspierają naszą Parafię. Dziękuję za indywidualne ofiary i za każdą wpłatę na konto parafialne oraz za ofiary składane na kolekty inwestycyjne i na każdą tacę. Z serca dziękuję za dary ofiarowane do plebanii. Wszystkich ofiarodawców polecam Matce Bożej w każdą środę.

15. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę Panu Hannie Treider i Pani Alicji Bukowieckiej. Za tydzień proszę Panią  Barbarę Zamorowską  i Pana Jarosława Bieńkowskiego

W czwartek odbył się pogrzeb ś.p. Anny Germosz.

Dobry Jezu,a nasz Panie...