Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu - 21.02.2021

Niedziela, 21 Luty 2021 r.

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Wielkiego Postu - 21.02.2021

1. W naszym kościele w  Eucharystii i nabożeństwach może uczestniczyć 32 osoby, z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych. Pozostałych wiernych gorąco proszę o modlitwę w domach i udział we Mszy świętej transmitowanej w mediach. Zachęcam także do udzialu w liturgii w dni powszednie.

2. W kościołach obowiązuje nadal zakrywanie ust i nosa, z wyłączeniem kapłana, który przewodniczy liturgii.

3. Zachęcam do nawiedzania Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 08.00 do godz. 17.00. Przechodząc czy przejeżdżając obok naszego Kościoła wejdźmy na krótką modlitwę i adorację.

4. W tym roku Gorzkie Żale będziemy śpiewać w każdą niedzielę Wielkiego Postu po sumie.

5. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 16.30. Zachęcam i bardzo proszę dzieci, młodzież i dorosłych o udział w tym pięknym nabożeństwie. Dzieci otrzymają po Drodze Krzyżowej specjalne obrazki.

6. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

7. Kartki do spowiedzi można odbierać w zakrystii. Przy okazji odbierania kartek proszę o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Już dziś dziękuję za zrozumienie i ofiarność.

8. W środę nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności ze Mszą św. o godz. 17.00. Pół godziny przed Mszą św. różaniec.

9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy "Ad Gentes". O przeprowadzenie zbiórki proszę Żywy Różaniec.

10. W przyszłą niedzielę 28 lutego zapraszam na Mszę św. na godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami. Podczas sumy poświęcę dzieciom książeczki do nabożeństwa.

11. W tym tygodniu Kościół wspomina: w poniedziałek przypada święto katedry św. Piotra, Apostoła; we wtorek bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego; w środę św. Polikarpa.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam jak najserdeczniejsze życzenia.

13. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości. Ofiarujmy naszą abstynencję za tych, co nadużywają alkoholu lub są dotknięci chorobą alkoholową. Zachęcam młodzież i dorosłych do wpisywania się do tej Księgi.

14. Przy obrazie Jezusa Miłosiernego i figurze św. Faustyny wystawiona jest puszka na jałmużnę postną. Jałmużnę po Wielkim Poście przekażemy biednym i ubogim.

15. Zachęcam Parafian do czytania prasy katolickiej i prenumeraty tygodnika Niedziela. Bieżący numer do odebrania w zakrystii.

16. Bardzo proszę, aby ofiary na potrzeby Parafii wpłacać na konto parafialne( Bank Pekao S.A. 05 1240 4009 1111 0010 6038 1931). Bardzo dziękuję za zrozumienie.

17. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom, którzy wspierają naszą Parafię. Dziękuję za indywidualne ofiary i za każdą wpłatę na konto parafialne oraz za ofiary składane na kolekty inwestycyjne i na każdą tacę. Z serca dziękuję za dary ofiarowane do plebanii. Wszystkich ofiarodawców polecam Matce Bożej w każdą środę.

18. Kolekta inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła ........

19. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery oraz inny sprzęt). Zbiórka będzie miała miejsce przy budynku gospodarczym Parafii - od 8 marca (poniedzialek) do 11 marca (czwartek) 2021 roku do godz. 10.00. Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy głoszą Ewangelię w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.

20. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę Pani Reginie Sobolewskiej i Pani Annie Olechnickiej. Za tydzień proszę Panią Agatę Konowalik i Panią Agnieszkę Cięciwa.